- Zadanie 1
Oceń ryzyko
Zastanów się i oszacuj na skali 1–10, w jakim stopniu dane zachowanie niesie za sobą ryzyko, gdzie 1 oznacza minimalne ryzyko, a 10 – bardzo duże ryzyko.
- Zadanie 2
Jak podejmuję decyzję?
Zastanów się, w jakim stopniu poszczególne twierdzenia opisują Ciebie i zaznacz najbliższą Ci odpowiedź: „zgadza się”, „czasami się zgadza”, „nie zgadza się”.
Najnowsze wpisy
E-papierosy
W twoim otoczeniu niewiele osób pali tradycyjne papierosy, ale dość często zdarza się, że sięgają po e-papierosy? A może sam lub sama z nich korzystasz? Dowiedz się, co wiemy o ich wpływie na twoje zdrowie.
Co ryzykujesz, kiedy pijesz „energetyki”?
Napoje energetyczne są niekorzystne dla zdrowia. Badania dowodzą, że częste picie napojów energetycznych słodzonych cukrem wiąże się z chorobami serca, cukrzycą typu 2 i zaburzeniami pracy nerek. Napoje energetyczne zawierają około 110 kalorii na 250 ml napoju.
Czym są zachowania ryzykowne młodzieży?
Zachowania ryzykowne od wielu lat przykuwają uwagę badaczy zajmujących się problemami młodzieży. Doczekały się nawet definicji: zachowania ryzykowne to zachowania stanowiące zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia dzieci i młodzieży. Lecz to nie wszystko.
Też tak masz? O dorastaniu
Coraz częściej zastanawiasz się nad tym, kim jesteś. Może nachodzą Cię pytania o sens życia? Wyobrażasz sobie, jak potoczy się Twoja przyszłość. Odczuwasz w związku z tym niepokój, bo nie wiesz, jak to będzie?