Dalej...

Powrót

Wątroba woli wodę!

Organizm identyfikuje alkohol jako truciznę. Chce się go pozbyć jak najszybciej. Dlatego po wypiciu alkoholu człowiek więcej się poci i częściej sika. Możliwe są także wymioty oraz biegunka.

Czytaj dalej...

Kac (ból głowy, mdłości, biegunka, nadwrażliwość) to nic innego jak objawy zatrucia.

Alkohol podrażnia cały przewód pokarmowy uszkadzając wyścielające go błony.
Regularne picie może powodować stany zapalne i wrzody. Cierpi żołądek, jelita, trzustka, a szczególnie wątroba. To narząd, który odpowiada za unieszkodliwianie toksyn w organizmie. Każdy kolejny drink to dla wątroby kolejny cios, który musi ona zneutralizować. Długotrwałe picie niszczy wątrobę – powoduje niekiedy marskość wątroby. Marskość wątroby to choroba śmiertelna.

Alkohol powoduje wzrost ciśnienia krwi, a więc także serce pracuje ciężej. Regularnie pity prowadzi do nadciśnienia.

Alkohol truje cały organizm. Pogarsza jego działanie w każdym wymiarze. Może uszkodzić wiele narządów. Obniża możliwości fizyczne i intelektualne. Źle wpływa na wygląd i samopoczucie. Osłabia odporność zwiększając ryzyko infekcji, chorób przewlekłych, a nawet pojawienia się nowotworów.

Co sądzisz o tym artykule?

Podobne wpisy

  1. Alkohol a problemy psychiczne

    Ludzie piją alkohol z różnych powodów. Jedni z ciekawości, żeby sprawdzić, jak to jest. Inni ulegają negatywnej presji otoczenia, nie potrafią zadbać o siebie i zachować się asertywnie.

  2. Alkohol a jednoślady

    To, że prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu jest ryzykowne, wydaje się powszechnie wiadome. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że to ryzyko nie ogranicza się tylko do samochodów czy innych pojazdów silnikowych.

  3. Alkohol a media społecznościowe

    O szkodliwości picia alkoholu każdy z nas słyszał z pewnością wielokrotnie. Mówi się o tym głośno. Coraz więcej badań potwierdza, że alkohol zakłóca rozwój mózgu w okresie dorastania. Nie zawsze jednak zwracamy uwagę na to, jak i co media społecznościowe mówią o alkoholu.

  4. Czym jest alkohol i jak działa?

    Zgodnie z przepisami prawa osoby poniżej 18. roku życia nie mogą kupować ani pić napojów alkoholowych. Myślałeś/myślałaś dlaczego?