Dalej...

Najnowsze wpisy

  1. Alkohol a problemy psychiczne

    Ludzie piją alkohol z różnych powodów. Jedni z ciekawości, żeby sprawdzić, jak to jest. Inni ulegają negatywnej presji otoczenia, nie potrafią zadbać o siebie i zachować się asertywnie.

  2. Alkohol a jednoślady

    To, że prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu jest ryzykowne, wydaje się powszechnie wiadome. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że to ryzyko nie ogranicza się tylko do samochodów czy innych pojazdów silnikowych.

  3. Alkohol a media społecznościowe

    O szkodliwości picia alkoholu każdy z nas słyszał z pewnością wielokrotnie. Mówi się o tym głośno. Coraz więcej badań potwierdza, że alkohol zakłóca rozwój mózgu w okresie dorastania. Nie zawsze jednak zwracamy uwagę na to, jak i co media społecznościowe mówią o alkoholu.

  4. Czym jest alkohol i jak działa?

    Zgodnie z przepisami prawa osoby poniżej 18. roku życia nie mogą kupować ani pić napojów alkoholowych. Myślałeś/myślałaś dlaczego?

  5. Dlaczego młodzi ludzie sięgają po alkohol?

    Ludzie nie robią niczego bez powodu. Jeśli coś robią, to spodziewają się jakiś skutków, chcą coś osiągnąć lub poczuć. Tak jest też w przypadku picia alkoholu. Zwykle mamy jakieś powody, by to robić, mamy oczekiwania dotyczące tego, jak alkohol zadziała.

  6. Skutki działania pod wpływem alkoholu mogą pozostać na całe życie

    Alkohol obniża kontrolę nad sobą i zdolność do oceny skutków zachowania. Sprzyja robieniu rzeczy, które normalnie uznałbyś/uznałabyś za niebezpieczne. Pijany nastolatek może łatwo stać się ofiarą złych ludzi.

  7. Alkohol zmienia człowieka

    Mózg to nie tylko myślenie, ale także emocje. Picie alkoholu ma wpływ także na produkcję hormonów w organizmie. Od nich zależy między innymi Twój nastrój. Poziom hormonu szczęścia rośnie podczas picia, a potem znacząco spada, co powoduje, że można mieć doła. Człowiek staje się też bardziej podatny na obniżony nastrój.

  8. Mózg: Im więcej promili, tym niższe IQ.

    Mózg to Twoje centrum dowodzenia. Odpowiada nie tylko za myślenie, ale zarządza całym ciałem. W okresie dorastania znajduje się w fazie intensywnego rozwoju. Powstaje w nim wiele komórek nerwowych (neuronów) oraz nowych połączeń między nimi.

  9. Wątroba woli wodę!

    Organizm identyfikuje alkohol jako truciznę. Chce się go pozbyć jak najszybciej. Dlatego po wypiciu alkoholu człowiek więcej się poci i częściej sika. Możliwe są także wymioty oraz biegunka.