Dalej...

Powrót

Czym jest alkohol i jak działa?

Zgodnie z przepisami prawa osoby poniżej 18. roku życia nie mogą kupować ani pić napojów alkoholowych. Myślałeś/myślałaś dlaczego?

Czytaj dalej...

Piwo, wino, wódka, koniak… to napoje zawierające pewien związek chemiczny: alkohol etylowy (etanol). To toksyczna substancja. Inne alkohole, np. metanol, są tak trujące, że nawet ich niewielkie spożycie powoduje śmierć.

Możesz sam/a zobaczyć, jak mocny alkohol – np. spirytus – ścina surowe białko jajka. Ludzkie ciało także składa się z białek…

Po spożyciu napoju alkoholowego etanol w nim zawarty trafia do każdej komórki organizmu. Alkohol ma więc wpływ na całe Twoje ciało, także na mózg. Wpływa także na zachowanie. Dowiedz się, jakie mogą być skutki picia alkoholu w młodym wieku

Co sądzisz o tym artykule?

Podobne wpisy

  1. Alkohol a problemy psychiczne

    Ludzie piją alkohol z różnych powodów. Jedni z ciekawości, żeby sprawdzić, jak to jest. Inni ulegają negatywnej presji otoczenia, nie potrafią zadbać o siebie i zachować się asertywnie.

  2. Alkohol a jednoślady

    To, że prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu jest ryzykowne, wydaje się powszechnie wiadome. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że to ryzyko nie ogranicza się tylko do samochodów czy innych pojazdów silnikowych.

  3. Alkohol a media społecznościowe

    O szkodliwości picia alkoholu każdy z nas słyszał z pewnością wielokrotnie. Mówi się o tym głośno. Coraz więcej badań potwierdza, że alkohol zakłóca rozwój mózgu w okresie dorastania. Nie zawsze jednak zwracamy uwagę na to, jak i co media społecznościowe mówią o alkoholu.

  4. Dlaczego młodzi ludzie sięgają po alkohol?

    Ludzie nie robią niczego bez powodu. Jeśli coś robią, to spodziewają się jakiś skutków, chcą coś osiągnąć lub poczuć. Tak jest też w przypadku picia alkoholu. Zwykle mamy jakieś powody, by to robić, mamy oczekiwania dotyczące tego, jak alkohol zadziała.