Dalej...

Powrót

Alkohol zmienia człowieka

Mózg to nie tylko myślenie, ale także emocje. Picie alkoholu ma wpływ także na produkcję hormonów w organizmie. Od nich zależy między innymi Twój nastrój. Poziom hormonu szczęścia rośnie podczas picia, a potem znacząco spada, co powoduje, że można mieć doła. Człowiek staje się też bardziej podatny na obniżony nastrój.

Czytaj dalej...

Wypicie alkoholu sprawia, że człowiek czuje się i zachowuje inaczej. Nie jest sobą. Przytępia zmysły powodując, że nie widzi się świata takim, jaki jest. Obniża zdolność do racjonalnego myślenia i właściwej oceny sytuacji. Sprzyja gwałtownym emocjom i impulsywnym zachowaniom.

Myślenie, sposób widzenia świata, emocje, jakie przeżywamy w różnych sytuacjach, typowe zachowania – to wszystko składa się na osobowość, na to kim jesteś.

Alkohol zmienia człowieka. Pod jego wpływem nie jest sobą. Z jego powodu człowiek może nie stać się tym, kim mógłby być. Stan upicia się mija, ale skutki działania pod wpływem alkoholu mogą pozostać na całe życie.

Co sądzisz o tym artykule?

Podobne wpisy

 1. Alkohol a problemy psychiczne

  Ludzie piją alkohol z różnych powodów. Jedni z ciekawości, żeby sprawdzić, jak to jest. Inni ulegają negatywnej presji otoczenia, nie potrafią zadbać o siebie i zachować się asertywnie.

 2. Alkohol a jednoślady

  To, że prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu jest ryzykowne, wydaje się powszechnie wiadome. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że to ryzyko nie ogranicza się tylko do samochodów czy innych pojazdów silnikowych.

 3. Alkohol a media społecznościowe

  O szkodliwości picia alkoholu każdy z nas słyszał z pewnością wielokrotnie. Mówi się o tym głośno. Coraz więcej badań potwierdza, że alkohol zakłóca rozwój mózgu w okresie dorastania. Nie zawsze jednak zwracamy uwagę na to, jak i co media społecznościowe mówią o alkoholu.

 4. Czym jest alkohol i jak działa?

  Zgodnie z przepisami prawa osoby poniżej 18. roku życia nie mogą kupować ani pić napojów alkoholowych. Myślałeś/myślałaś dlaczego?