Dalej...

Powrót

Alkohol zmienia człowieka

Mózg to nie tylko myślenie, ale także emocje. Picie alkoholu ma wpływ także na produkcję hormonów w organizmie. Od nich zależy między innymi Twój nastrój. Poziom hormonu szczęścia rośnie podczas picia, a potem znacząco spada, co powoduje, że można mieć doła. Człowiek staje się też bardziej podatny na obniżony nastrój.

Czytaj dalej...

Wypicie alkoholu sprawia, że człowiek czuje się i zachowuje inaczej. Nie jest sobą. Przytępia zmysły powodując, że nie widzi się świata takim, jaki jest. Obniża zdolność do racjonalnego myślenia i właściwej oceny sytuacji. Sprzyja gwałtownym emocjom i impulsywnym zachowaniom.

Myślenie, sposób widzenia świata, emocje, jakie przeżywamy w różnych sytuacjach, typowe zachowania – to wszystko składa się na osobowość, na to kim jesteś.

Alkohol zmienia człowieka. Pod jego wpływem nie jest sobą. Z jego powodu człowiek może nie stać się tym, kim mógłby być. Stan upicia się mija, ale skutki działania pod wpływem alkoholu mogą pozostać na całe życie.

Co sądzisz o tym artykule?

Podobne wpisy

 1. Alkohol a media społecznościowe

  O szkodliwości picia alkoholu każdy z nas słyszał z pewnością wielokrotnie. Mówi się o tym głośno. Coraz więcej badań potwierdza, że alkohol zakłóca rozwój mózgu w okresie dorastania. Nie zawsze jednak zwracamy uwagę na to, jak i co media społecznościowe mówią o alkoholu.

 2. Czym jest alkohol i jak działa?

  Zgodnie z przepisami prawa osoby poniżej 18. roku życia nie mogą kupować ani pić napojów alkoholowych. Myślałeś/myślałaś dlaczego?

 3. Dlaczego młodzi ludzie sięgają po alkohol?

  Ludzie nie robią niczego bez powodu. Jeśli coś robią, to spodziewają się jakiś skutków, chcą coś osiągnąć lub poczuć. Tak jest też w przypadku picia alkoholu. Zwykle mamy jakieś powody, by to robić, mamy oczekiwania dotyczące tego, jak alkohol zadziała.

 4. Skutki działania pod wpływem alkoholu mogą pozostać na całe życie

  Alkohol obniża kontrolę nad sobą i zdolność do oceny skutków zachowania. Sprzyja robieniu rzeczy, które normalnie uznałbyś/uznałabyś za niebezpieczne. Pijany nastolatek może łatwo stać się ofiarą złych ludzi.